Веб-страницата на играта Sweet Bonanza CandyLand

Прочитајте го целосниот преглед на играта Sweet Bonanza Candyland.

Sweet Bonanza Candyland играта е продолжение на слотови Sweet Bonanza Sweet Bonanza Xmas од давателот на казино Pragmatic Play!

150 бесплатни вртења без депозит на SWEET BONANZA

Добијте 150 бесплатни вртења без депозит за пријавување на 1xSLOTS Казино со бонус код 150XSLOTS

Добијте 150 бесплатни вртења без депозит за пријавување на 1xSLOTS Казино со бонус код 150XSLOTS

 • добие 150 Бесплатни вртења без депозит во SWEET BONANZA слот за регистрација на 1xSLOTS казино со бонус код 150XSLOTS.
 • Потребен е депозит за обложување на бонусот.
 • Периодот на обложување по активирањето на промотивниот код е 7 дена!
 • Бонус облог x25.
 • Исто така, можете да започнете да правите депозит и да добивате пакет бонуси за добредојде €1500 да се игра Sweet Bonanza Во живо или друго Sweet Bonanza s;многу и 150 бесплатни вртења како подарок!
Повеќе помалку

Истекува на:

25 бесплатни вртења без депозит на Sweet Bonanza

Добијте 25 бесплатни вртења без депозит за пријавување на Play Fortuna

Добијте 25 бесплатни вртења без депозит за пријавување на Play Fortuna

Принципот зад овие слободни вртења е како што следува:
1) регистрација во казиното со шифрата BONZA
2) потврда по пошта
3) Активирање на FS во личен кабинет
4) откако ќе ги одврти сите вртења, играчот ќе ги добие добивките на посебна бонус сметка, во форма на бонус со облог x20
5) Секој депозит ќе биде потребен за обложување
6) бонусите НЕ го ограничуваат играчот списокот на игри и облози или повлекувањето на средствата.
7) 100% до $500 + 15 FS или 50 бесплатни вртења на првиот депозит за играње Sweet Bonanza Во живо и Sweet Bonanza Слотови.

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит на The Great Pigsby Megaways

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на VAVADA Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на VAVADA Казино

 • добие 100 Бесплатни вртења без депозит во The Great Pigsby Megaways слот за регистрација на 1xSLOTS казино со бонус код НЕ Е ПОТРЕБНО. По регистрацијата, новоприклучените играчи на Vavada Казиното ќе добие 100 бесплатни вртења на реномираната слот игра наречена „Great Pigsby Megaways“, развиен од Relax Gaming. За да се започне со активирање на вртењата, од играчите се бара да отидат до делот за менаџер на профили и да ја изберат опцијата „Активирај“. Секој спин има вредност од 0.20 УСД, нудејќи им на играчите можност да го помножат својот облог до 20,000 пати. За да се повлечат добивките стекнати преку бесплатните вртења, мора да се исполни условот за превртување од 20 пати. Вреди да се напомене дека таквите услови за превртување најчесто се поврзуваат со различни меѓународни бонуси за казино.
 • добие 100% Добредојдовте бонус до $1000 за вашите депозити да играат Sweet Bonanza Во живо и Sweet Bonanza слотови!
Повеќе помалку

Истекува на:

150 бесплатни вртења без депозит на The DOG HOUSE Процеп

Добијте 150 бесплатни вртења без депозит за пријавување на SPINBETTER Казино

Добијте 150 бесплатни вртења без депозит за пријавување на SPINBETTER Казино

Тврдат 150 слободен врти Без депозит при регистрација на SPINBETTER Казино во слотот The Dog House (Pragmatic Play), користејќи го бонус кодот FREESPINWIN! Дополнително, уживајте во дарежливиот € 1500 Добредојдовте БОНУС да се игра Sweet Bonanza Во живо или Sweet Bonanza Слотови кога правите депозит и добијте дополнителни 150 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ како специјален подарок! Има нема граници за повлекување готовина, обезбедувајќи ви крајна флексибилност. Со 36 начини на плаќање достапни за депозити, вклучувајќи ги сите главни типови на CRYPTO паричници, практичноста е на дофат на раката. Искусете ја удобноста на ИНСТАНТ УПЛАТА сега!

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит на сите Среќна детелина 5

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување во казиното STARDA

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување во казиното STARDA

 1. Добијте 100 бесплатни вртења без да барате депозит на Сите среќни детелина 5 слот игра со регистрирање на СТАРДА казино користејќи го промотивниот код PLAYBEST. Условот за обложување за овој бонус без депозит е поставен на x45 и мора да се исполни со вистински пари
 2. Добијте бонус за добредојде 100% до 300 евра за Sweet Bonanza Слотови и Sweet Bonanza Во живо.
 3. Добијте спортски бонус 150% до €100!
 4.  

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит на ВРАТИ НА SOL MEGAWAYS

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на SOL Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на SOL Казино

 1. добие 100 слободни врти при регистрација на SOL казино, исклучиво за слот игра ВРАТИ НА SOL MEGAWAYS. Користете го промотивниот код PLAYBEST да ја побарате оваа понуда.
  Бонусот без депозит носи услов за обложување од x45 и мора да се игра со вистински пари.
 2. Добијте бонус за казино 100% до €300 врвна игра Sweet Bonanza Во живо или Sweet Bonanza слотови!

 3. Добијте 150% бонус за спортско обложување!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит во Dragon's Gold 100

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на LEGZO Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на LEGZO Казино

 1. Добијте 100 бесплатни вртења без потребен депозит на слот-играта Змејово злато 100 кога ќе се регистрирате кај почитуваните LEGZO казино користејќи го промотивниот код PLAYBEST. Условот за обложување за овој бонус без депозит е x45 и мора да се исполни со вистински пари.
 2. Добијте бонус за казино 100% до €300 топ игра Сите Sweet Bonanza Во живо или Sweet Bonanza слотови!
 3. Добијте 150% спортски бонус за добредојде!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит во Dragon's Gold 100

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на IZZI Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на IZZI Казино

 1. добие 100 слободен врти без депозит во слотот Змејово злато 100 за регистрација во казино IZZI со пром-код PLAYBEST да игра во 2024 година.
  Облогот на бонусот без депозит е x45 и се обложува за вистински пари!
 2. Добијте бонус за казино 100% до €300 врвна игра Sweet Bonanza Во живо и се Sweet Bonanza слотови!
 3. добие 150% Спортски бонус за добредојде!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит на вратите на Fresh MEGAWAYS

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на FRESH Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на FRESH Казино

 1. добие 100 слободен врти без депозит во слотот Вратите на Fresh MEGAWAYS за регистрација во казино FRESH со бонус код PLAYBEST.
  Облогот на бонусот без депозит е x45 и се обложува за вистински пари!
 2. Добијте специјални казино бонус 100% до €300 врвна игра Sweet Bonanza Во живо и се Sweet Bonanza слотови!
 3. добие 150% до 100% Спортски бонус за добредојде!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит во Dragon`s Gold 100

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на JET Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на JET Казино

 1. добие 100 слободен врти без депозит во слотот Змејово злато 100 за регистрација во НОВОТО казино JET со специјален бонус код PLAYBEST.
  Облогот на бонусот без депозит е x45 и се обложува за вистински пари!
 2. Добијте специјални казино бонус 100% до €300 врвна игра Sweet Bonanza Во живо и се Sweet Bonanza слотови!
 3. добие 150% до 100% Спортски бонус за добредојде!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

100 бесплатни вртења без депозит во Mechanical Clover 

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на ROX Казино

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит за пријавување на ROX Казино

 1. добие 100 слободен врти без депозит во слотот Механичка Детелина за регистрација во казино ROX со нов бонус код PLAYBEST.
  Облогот на бонусот без депозит е x45 и се обложува за вистински пари!
 2. Добијте специјални казино бонус 100% до €300 врвна игра Sweet Bonanza Во живо и друго Sweet Bonanza слотови!
 3. добие 150% до 100% Спортски бонус за добредојде!

 

Повеќе помалку

Истекува на:

 студија Pragmatic Play, глобално познат како снабдувач на содржини во секторот за онлајн игри, има импресивна линија на слотови за дилери во живо. Еден таков автомат е Sweet Bonanza CandyLand.

ДОБИЈТЕ 150 БЕСПЛАТНИ вртења 1XSLOTS

И на нашата веб-страница SWEETBONANZALIVE.NET можете да најдете прегледи на Sweet Bonanza Candyland, Sweet Bonanza, Sweet Bonanza XMAS и многу други казино игри во живо.

Sweet Bonanza, Sweet Bonanza Candyland, и Sweet Bonanza Xmas прегледи на игри на Sweetbonanzalive.net на слика.

И, исто така, добијте сигурни и детални информации за стратегијата на игри, бонуси во слотови, демо верзии, мобилно казино и бесплатни вртења за регистрација.

Содржина

И, исто така, пронајдете го најдоброто казино од нашиот рејтинг “Топ 5 казина со SWEET BONANZA CANDYLAND игра “.

Играј во Pin-Up

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

Играј во 1xSLOTS

ДОБИЈ БОНУС во SPINBETTER

Играј во 1WIN

Во моментов, рангирањето на првите 5 казина до игра во живо казино Sweet Bonanza Candyland Live ги вклучува следните брендови:

 1. PIN-UP Казино  (Број на сметка на лиценца 8048/JAZ2017-003)
 2. Онлајн Казино VAVADA (Број на сметка на лиценца8048/JAZ2017-035)
 3. 1xSLOTS Крипто казино (Број на сметка на лиценца8048/JAZ)
 4. Нови SPINBETTER Казино (Број на сметка на лиценца8048/JAZ)
 5. Лиценциран 1WIN Казино  (Број на сметка на лиценца8048/JAZ2018-040)

Предноста на казиното во живо интегрирано во онлајн казиното е тоа што казиното работи 7 дена во неделата, 24 часа на ден, 365 дена во годината.

Само дилерите на казино во живо ќе се менуваат периодично.

На крајот на краиштата, тие се живи луѓе на кои им треба пауза, исто така. Но, за љубителот на играта Sweet Bonanza Candyland тоа не е особено важно, и тој ќе може да го направи максималниот облог во секое време од денот!

Sweet Bonanza Candyland игра и други игри со дилер во живо на онлајн казино VAVADA на оваа слика.

Играј во VAVADA

Комисија за коцкање и ограничувања на играчите

Единственото нешто што не беше играч ограничувања и завршена верификација на сметка во одредено онлајн казино во времето на играта. На крајот на краиштата, комисијата за игри и сопствениците на казиното ги следат овие правила.

И во случај на прекршување на одредени ограничувања на играчите, сопствениците на казино може да ја блокираат сметката на играчот и да не плаќаат добивки во играта Sweet Bonanza Candyland.

Во спротивно, комисијата за коцкање може да ја одземе лиценцата на казиното. Во Европската унија и многу земји во светот, почитувањето на интегритетот на играта и правата на играчите се следат многу внимателно!

Како да играш Sweet Bonanza Candyland во онлајн казино е на оваа слика.

Во прилог на стандардната игра, на Слот за Sweet Bonanza Candyland Pragmatic Play има неколку бонус карактеристики.

Но, најомилената карактеристика на играта е Sweet Bonanza Candyland Sweet Spins, Bubble Surprise, Candy Drop Sugar Bomb со Sugar Bomb Booster!

Кога играте со овој автомат со тркала за пари, љубителите на игри во живо и игри со дилер може да се радуваат на разни награди и исплати што го зголемуваат максималниот облог до 20,000 пати. Ова возбудливо тркало за пари играта е полна со слатки, бонбони и овошје.

И, се разбира, уникатен шарм на играта со дилер Sweet Bonanza Candyland, во прилог на бонус круга Sweet Spins, Candy Drop, Bubble Surprise, Sugar Bomb Sugar Bomb Booster му дава тркало што се врти.

Прочитајте Преглед и играјте Sweet Bonanza Candyland во најдобрите лиценцирани казина:

1
100%
ВКУПЕН резултат

Добијте бонус од 500 евра + 250 бесплатни вртења на вашиот прв депозит во казиното Pin Up!

Најдобро лиценцирано меѓународно казино за играчи почетници во Sweet Bonanza Candyland!
Одличен дизајн и кориснички интерфејс!
Широк избор на платежни системи за различни земји во светот!
100% безбедно плаќање во традиционални валути и крипто-валути!
Брза и лесна проверка на документите на играчот!
Огромен избор на слот машини и провајдери!
Широк асортиман на игри на маса и игри со вистински дилери и крупиери во казино во живо!
Бонуси за добредојде, бесплатни вртења и враќање на готовина ги чекаат сите играчи во казиното Pin Up!

2
100%
ВКУПЕН резултат

Добијте го специјалниот бонус за депозит 500%! (Пример: депонирајте 230 УСД - Добијте вкупно салдо 1380 УСД!)

Ново лиценцирано казино за љубителите на Sweet Bonanza Candyland!
Модерен дизајн на веб-страница и кориснички интерфејс!
Огромен избор на платежни системи за различни земји!
Огромен избор на слот машини, игри со карти на маса и даватели на казино!
Сите играчи секоја недела во казиното ги чекаат бонуси за добредојде, бесплатни вртења и враќање на готовина од 30%. 1WIN!

3
99%
ВКУПЕН резултат

Добијте 100 бесплатни вртења без депозит во слотот “Iron Bank” за пријавување во казиното VAVADA!

Казино VAVADA е фокусиран на играчи од целиот свет! За нивна погодност, казиното ги има сите популарни платежни системи, вклучувајќи ги и криптовалутите. А дневниот лимит за исплата на добивки во криптовалути е 1 000 000 долари! И, исто така, не заборавајте дека сите нови играчи на казиното VAVADA може да добие 100 бесплатни вртења во играта "IRON BANK“ за регистрација без депозит.

4
100%
ВКУПЕН резултат

Добијте 150 бесплатни вртења без депозит во слотот “SWEET BONANZA" (Промотивен код 150XSLOTS) за пријавување во казиното 1xSLOTS!

1xSLOTS е меѓународно лиценцирано казино од највисока класа! Која нуди огромен избор на слот машини, провајдери и игри во живо на „Казино во живо“. Вклучувајќи ја и популарната игра Sweet Bonanza Candyland и други игри од серијата „Тркало на среќата“. Казиното нуди платежни системи за играчи од која било земја во светот и целиот асортиман на популарни криптовалути! Исто така, казиното 1xSlots нема дневни ограничувања за исплати на добивки!

5
98%
ВКУПЕН резултат

ПАКЕТ ЗА ДОБРЕДОЈД ДО 1500 ЕУР + 150 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗ!

Во 2020 година, професионалните програмери од меѓународната корпорација Sprut Group BV започнаа нов проект за љубителите на Sweet Bonanza серија на игри - онлајн казино Spinbetter. Малкумина знаат дека тоа беа слот машините од давателот Pragmatic Play што ги инспирирало креаторите на Spinbetter казино. Оттука, страницата има одлична база и добри изгледи. Spinbetter е меѓународно лиценцирана платформа која на корисниците им нуди огромна колекција на автомати, неколку добри бонуси и програма за лојалност на повеќе нивоа со прогресивен поврат на готовина. Каталогот на веб-страницата Spinbetter постојано се ажурира со нови игри и софтвер, така што интересот на играчите за платформата останува на постојано високо ниво, особено ако се земе предвид дека казиното Spinbetter има новина од провајдерот Pragmatic Play, играта Sweet Bonanza Candyland!

Pragmatic Play ја лансира играта Sweet Bonanza Candyland во режим на казино во живо.

Sweet Bonanza Candyland (Pragmatic Play студиа) е нова игра со дилер во живо со тркало што се врти дизајнирана за Live Casino. Најновиот слот Sweet Bonanza Candyland комбинира виртуелна реалност со реална животна средина на фантастичен начин.

За разлика од другите популарни игри со тркала што се вртат како на пр Crazy Time, Gonzo’s Treasure Hunt, Monopoly Live, Dream Catcher, Mega Ball, Lightning Roulette, Lightning Dice, Deal or No Deal Football Studio од познатиот програмер Evolution Gaming, Sweet Bonanza Candyland игра со дилер во живо од Pragmatic Play е многу поживописен и подинамичен.

Игра Sweet Bonanza at Pin-UP Казино на оваа слика.

Играј во Pin-Up

Кога ја играте оваа игра со тркало за пари, дилер во живо и бонус круг Sweet Spins, Candy Drop, Sugar Bomb, Sugar Bomb Booster Bubble Surprise влегувате во слаткиот свет на бонбони и целосно се потопувате во волшебниот свет на виртуелните казино игри на Pragmatic Play Студио.

На овој начин, играчите можат да се нурнат во инспиративно искуство со слот што им се допаѓа на многу корисници со неверојатни мега мултипликатори и емитувања на емисии на игри, како и комбинирање на Money Wheels со темата на популарниот слот од Pragmatic Play Студија.

Во 2019 година, оригиналната верзија на растечкиот онлајн слот, Sweet Bonanza, беше создаден и се сметаше за класичен бренд. Играта веднаш стана омилена меѓу гејмерите на кои им се допадна темата за бонбони и можноста за големи добивки.

Игра Sweet Bonanza Candyland во онлајн казиното и заработи бонуси е на оваа слика.

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

Со текот на времето, редовните игра на онлајн слот Sweet Bonanza еволуираше во живо тркало на среќата.

Играчот сега има можност да се нурне во светот на фантазијата на новата ТВ игра во живо Sweet Bonanza Candyland од давателот Pragmatic Play создаден во пастелни бои со многу бонбони, осветлување, анимации и специјални звучни ефекти.

Игра Sweet Bonanza Candyland at 1xSLOTS Казино на сликата

Играј во 1xSLOTS

Директорот на Pragmatic Play, Јоси Барзели имаше да каже за овој уникатен игра -“Sweet Bonanza е еден од извонредните слотови, и додадовме верзија на Казино во живо на оваа игра наречена Sweet Bonanza Candyland на нашата понуда.

Тоа е уникатен производ кој ја покажува амбицијата на Pragmatic Play Studios, кои го продолжуваат своето патување како водечки снабдувач на слотови во секторот за забава за коцкање.

Како оди играта на Sweet Bonanza Candyland завземи место?

Професионалните радиодифузери го водат шоуто на сцената со вертикално поставено тркало што прикажува слики од захаросани плодови и шарени лижавчиња. Пријателските дилери на ТВ играта Sweet Bonanza Candyland се облечени во костими кои одговараат на стилот на играта.

Игра Sweet Bonanza Candyland и други игри со тркало во казиното 1WIN во сликата.

Играј во 1WIN

Играчот се чувствува како да е во студио на блескаво ТВ шоу додека има можност да учествува во возбудлива игра на среќа што користи тркало во центарот на студиото во живо.

Притоа, учесниците на изложбеното место се обложуваат на тоа што покажувачот ќе застане на еден од 54-те сегменти на тркалото што се врти. Овие можат да бидат броеви доделени со фиксен мултипликатор на исплата и две бонус игри.

Секој број има соодветна множителска вредност, која му се доделува на корисникот доколку ја освои таа позиција.

Sweet Bonanza Candyland Стратегија

Сите броеви се наоѓаат во четириесет и осум сегменти. Бројот еден може да се најде во дваесет и три ќелии на тркалото, две во петнаесет делови, петки и десетици во седум и четири елементи, соодветно.

Клучни карактеристики и стратегија за играње Sweet Bonanza Candyland од Pragmatic Play се сликани.

 

Процентот на враќање на автоматот се одредува според избраниот Sweet Bonanza Стратегија на играчот и се движи од 91.15% до 96.48%.

Играј во Pin-Up

Играј во 1WIN

Играј во VAVADA

Играј во 1xSLOTS

Играј во SPINBETTER

Можете да дознаете повеќе за стратегијата на Sweet Bonanza Candyland во посебна статија на нашата веб-страница, “Откријте ја стратегијата и триковите на Sweet Bonanza Candyland!"

Како да почнам да ја играм играта со дилер во живо Sweet Bonanza Candyland?

Ако сакате да го извршите овој слот во живо, ќе треба да почекате пораката да се појави на екранот за да можете да го вложите вашиот облог. Ќе треба да одлучите за вредноста на чипот што сакате да го обложите на дадено вртење на тркалото.

Sweet Bonanza Candyland игра и други игри со тркала на ново Spinbetter Казино на сликата.

Играј во SPINBETTER

Чипот треба да се стави во соодветниот сектор. Откако ќе се одлучите за облог, почекајте ја пораката од дилерот која вели „Обложувањето е затворено.

Презентерите почнуваат да го вртат тркалото и штом ќе застане, треба да внимавате на покажувачот. Сите резултати од играта се прикажани на интерфејсот на играта. Шансите на победничкиот сектор ги одредуваат вашите добивки. Сите информации за вашите добивки ќе ги најдете во делот „Обложување и исплати“.

Како да управувам со играта на слотот Sweet Bonanza Candyland?

Корисникот може да користи шест типа облози во еден круг од слотот Sweet Bonanza Candyland (Pragmatic Play). Ако треба да го дуплирате облогот, кликнете на копчето „Повторете го облогот“.

Исто така, на располагање ги имате копчињата „Двоен облог“ и „Откажи“.

Можете да го избришете последниот облог со кликнување на соодветното копче. Ако треба да откажете неколку облози, притиснете го копчето „Откажи“ неколку пати.

Играј во 1xSLOTS

Ако сакате да го знаете бројот на достапни средства, внимавајте на индикаторот на дното на екранот на играта на десктоп и мобилни уреди.

Пред да започнете да играте во живо TV игра Sweet Bonanza Candyland (Pragmatic Play Студија), проверете дали имате доволно пари на вашата сметка за да ги покриете вашите облози. За да извршите трансакции, користете го копчето „Баса“ веднаш до копчето „Баланс“.

На паметните телефони, тој се наоѓа во менито за игри. Најдете го индикаторот вкупен облог во менито на играта ако треба да го знаете вкупниот износ на сите облози.

ДОБИЈ БОНУС во 1WIN

Опис на бонус игрите и дополнителни функции на играта Sweet Bonanza Candyland

Играчот може да се обложи на која било област на тркалото и мора да активира облог за позиција за да победи. Во суштина, играта Sweet Bonanza Candyland е вистинско тркало на среќата со најголем победнички потенцијал, 20,000 пати повеќе од износот на облогот на играчот, т.е €500,000. Следниве две бонус игри и функција за мултипликатор се прикажани во осум сегменти:

1. на Sweet Spins бонус игра, преку која корисникот добива десет вртења доколку победи. За играчот кој се обложил на секторот со Sweet Spins бонус игра, кога тркалото ќе застане во овој сегмент, постои можност да учествувате во тековната рунда.

SWEET SPINS бонус функција во играта Sweet Bonanza Candyland во сликата.

По секое тркало спин во играта Sweet Bonanza Кендиленд, има исплати за добитни комбинации. Кога покажувачот ќе застане во правилниот сектор со бонусната карактеристика “Sweet Spins“, играчот може да добие десет бесплатни вртења во игра со шест макари и пет редови.

Оваа функција активира каскадни победи, множители и дополнителни вртења на ролна. Оваа игра користи механика на автомат и содржи осум симболи.

Добивките се доделуваат за бројот на соодветни симболи што се појавуваат на различни случајни локации на екранот по секоја рунда игра.

Добивките зависат од облогот на играчот помножен со множителот на добитната комбинација. Скатер може да се најде насекаде на макари. Три симболи за растурање му носат на играчот пет sweet spins.

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

2. Sugar Bomb мултипликатор функција: За време на оваа бонус функција, случаен множител помеѓу 2x 10x се појавува и активира дополнително вртење. Ако тркалото повторно застане во овој сегмент, добивките на играчот се зголемуваат за вредноста на соодветниот множител.

Макари се вртат во формат 6×5, со добитни комбинации формирани од осум или повеќе симболи. Функцијата за каскадни добивки се активира кога играчот ќе го започне ова Sugar Bomb комбинација.

на Sugar Bomb бонус функција во играта Sweet Bonanza Candyland на сликата.

Победничките симболи се заменуваат со нови икони за време на бонусната функција Sugar Bomb. Два специјални симболи можат да ги заменат редовните икони.

на Sugar Bomb Функцијата има случаен множител кој варира од 2x до 100x и се користи за победничкиот износ од тековното вртење на тркалото. Симболите на лижавчето му даваат на играчот +5 бонус вртења кога ќе се појават на мрежата на играта.

ДОБИЈ БОНУС во 1xSLOTS

на Sugar Bomb booster може да ја зголеми максималната достапна вредност на мултипликаторот до 20x. На Sugar Bomb е истиот симбол што се користи како множител во слот-играта.

За време на лансирањето на функцијата Sugar Bomb, ќе се случат следните дејства:

 • Мултипликаторот на екранот на играта е по случаен избор: 2x, 3x, 4x, 5x, 6x, 7x, 8x, 9x, 10x.
 • Тркалото со дадениот множител повторно се ротира.
 • Облозите не го напуштаат своето место во секторите. Дилерот не прифаќа нови облози.
 • Сите облози направени од играчот одговараат на индикаторот за мултипликатор.
 • Победничкиот облог зависи од резултатите од повторното вртење со добивките помножени со Sugar Bomb множител.

3. Candy Drop: Мултипликативна бонус игра што се игра во виртуелен лавиринт наречен „Plinko".

Кога ќе се направи облог, а тркалото застанува во областа со името Candy Drop, играчот може да учествува во оваа рунда со четири реда со адитивни броеви (на пр. +4) или множители (на пр. 5x) распоредени низ сите редови.

Candy drop бонус функција во играта Sweet Bonanza Candyland на оваа слика.

Слатките паѓаат низ вертикален лавиринт за време на бонус функцијата Candy Drop.

Играчот мора да избере една од трите бонбони. Топката што ја лансира дилерот низ лавиринтот потоа покажува кон вредностите на мултипликаторот, кои се додаваат и му се исплаќаат на корисникот како награда.

Штом топката ќе стигне до дното на лавиринтот, сите собрани множители ќе го зголемат облогот на корисникот и тој ќе ја добие соодветната награда.

Играчот треба да внимава на виолетовите ќелии, кои го покажуваат патот до џекпотот. Џекпотот се доделува по стапка од 999:1 (1000x) на облогот на корисникот, кој нужно мора да се стави во Candy Drop сектор.

ДОБИЈ БОНУС во SPINBETTER

На корисникот му треба бонбоната да помине низ сите позиции до џекпотот во уникатната игра Candy Drop, што ќе го земе предвид соодветниот мултипликатор кога ќе се исплати џекпотот.

Бонус игра Candy Drop започнува со тоа што корисникот избира една од трите бонбони, секоја со свој множител 1x.

Потоа следните фази од играта Candy Drop чекај го играчот:

 • Наизменично менување на бонбоните од лево кон десно според алгоритам.
 • Поминување на бонбоните низ патека со препреки.
 • Соберете адитивни броеви или специјални множители од четирите редови.
 • Определување на конечниот множител во Candy Drop област за обложување. Овој множител може да се определи со низа вредности засновани на математички принципи.
 • Играчот ќе го знае бројот на неговите добивки пресметани според неговите Candy Drop обложување.
 • Бројот на добивки се множи со Sugar Bomb множител ако покажувачот е во соодветниот сегмент.

Корисниците можат да го активираат Sugar Bomb Booster карактеристика за обложување, што ќе ја удвои вредноста на Sugar Bomb множители. Играчот има можност да се обложи на избраната бонус игра или да ја користи функцијата за мултипликатор, која може да се користи за множење на добивките.

ДОБИЈ БОНУС во 1xSLOTS

По секое вртење на ролна, покажувачот го покажува означеното Sugar Bomb сегмент, отклучување a 2x-10x мултипликатор.

Ова го активира тркалото кај дилерот, на кое се зачувуваат оригиналните облози. За време на секое повторно вртење, добивките со нумерички вредности и резултатите од бонус играта се множат со вредноста на мултипликаторот.

Во исто време, играчот може да ги искористи повисоките множители во бонус играта, која може да се активира во која било рунда на обложување. Ако на Sugar Bomb booster се активира, мултипликаторот ќе се удвојува секој пат кога ќе се активира оваа бонус игра.

Играчот плаќа 25% од вложениот облог за да го започне овој засилувач.

Завртете го тркалото на среќата Sweet Bonanza Candyland во казино во живо. е на оваа слика

Sweet Bonanza Candyland Демо

За жал, не постои демо верзија на Sweet Bonanza Candyland. И играњето бесплатно во овој слот за казино нема да работи. Тоа е затоа што дејството на играта се одвива во казино студио во живо, со вистински дилер и тркалото што се врти во живо.

Но, за нашите читатели, има одлична вест. Може да добиете бонус без депозит, бесплатни вртења за регистрација или бонус за депозит во другите автомати, да освоите вистински пари и да започнете да играте Sweet Bonanza Candyland со дополнителен износ на вашето салдо.

ДОБИЈ БОНУС во PIN-UP

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

ДОБИЈ БОНУС во 1xSLOTS

ДОБИЈ БОНУС во SPINBETTER

ДОБИЈ БОНУС во 1WIN

Износот на бонусот може да се искористи во играта Sweet Bonanza, што ќе го надмине демо-режимот по профитабилност.

На крајот на краиштата, во режимот на бонус, можете да освоите вистинска сума пари во бонусните кругови, бонусните функции Sweet Spins, Sugar Bomb со Sugar Bomb Booster, Candy Drop, Bubble Surprise па дури и да добиете максимална победа.

Тоа е невозможно во Sweet Bonanza Candyland демо режим!

Како да се игра играта Sweet Bonanza Candyland на мобилни уреди?

Вреди да се нагласи дека играта Sweet Bonanza Candyland (Pragmatic Play студиа) е целосно прилагоден за модерни екрани на мобилни уреди (паметни телефони, таблети, лаптопи) и е целосно компатибилен со оперативните системи Android, iOS и Windows.

Sweet Bonanza, Sweet Bonanza Candyland  Sweet Bonanza XMAS се прилагодени за екраните на мобилните уреди на сликата.

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

Гледањето на вртењето на тркалото за пари на екраните на мобилните уреди со голема експанзија е уште попријатно за очите, бидејќи сите фини детали изгледаат попрецизни, а светлите бои на бонбоните и слатките изгледаат уште посочни и вкусни!

Светли бои и возбудлива игра со звучни ефекти Sweet Bonanza особено забележлива на мобилните уреди кога тркалото што се врти паѓа бонус игра со бонус карактеристики како што се Sugar Bomb со Sugar Bomb Booster, Sweet Spins, Candy drop Бубл изненадување!

Можете да дознаете повеќе за Sweet Bonanza Candyland стратегија кога играте на вашиот паметен телефон во посебна статија, “Како да ја преземете апликацијата Sweet Bonanza?"

Резиме

студија Pragmatic Play долго време е еден од водечките даватели на содржини во индустријата за iGaming. Оваа компанија редовно објавува врвни хитови меѓу онлајн слотови, кои секогаш може да се најдат на првите позиции на популарност во онлајн казина.

тркалото на казиното“Sweet Bonanza Candyland” е една од оние игри со дилер во живо со тркало за пари и одлични бонус функции кои не ја изгубиле популарноста од својата премиера. Тоа е мега-кул изведба емитувана од ново, наменски изградено студио во живо.

Играј во SPINBETTER

Шармантниот слот во живо ги освои срцата на многу гејмери ​​од неговото објавување. Оваа коцкарска игра во стилот на тркалото на среќата има одлична графика и добро дизајнирани звучни ефекти.

Опуштената естетика на слотот Sweet Bonanza Candyland (провајдер Pragmatic Play) добро се вклопува во поставките за казино во живо, при што сите добивки генерирани на овој слот машина произлегуваат од генератор на случаен број.

Ако сакате да се чувствувате како дел од одлично ТВ шоу и да освојувате неверојатни награди, не заборавајте да играте го овој огромен слот во живо, кој ги има сите карактеристики што би ги очекувале од блокбастер создаден од Pragmatic Play Студија.

Следете нè до најдобрите казина, искористете го акумулираното искуство со игри, фаќајте бонус вртења добивајте парични награди на максималниот облог!

ДОБИЈ БОНУС во PIN-UP

ДОБИЈ БОНУС во 1WIN

ДОБИЈ БОНУС во VAVADA

ДОБИЈ БОНУС во 1xSLOTS

ДОБИЈ БОНУС во SPINBETTER

Sweet Bonanza Candyland - Често поставувани прашања (ЧПП)

Слика на подигнувачот

Да играш Sweet Bonanza Candyland, изберете го вашиот облог по сектор на тркалото на среќата и почекајте додека водителот на ТВ-шоуто не го заврти тркалото. Бонус играта има функција на каскадни макари, што значи дека победничките симболи ќе исчезнат, а новите симболи ќе го заземат нивното место, што потенцијално ќе доведе до повеќе победи на истото вртење.

Играта има неколку специјални симболи и карактеристики кои можат да ви помогнат да победите, како што се множители, диви симболи и круг на бесплатни вртења.

Најмногу профитабилни сегменти на Sweet Bonanza Wheel се:

 • Candy Drop симболи,
 • Sugar Bomb симболи
 • Sweet Spins симболи.

на РТП (враќање во играч) на Sweet Bonanza Candyland изнесува 96.51%. Оваа карактеристика е теоретскиот процент на пари што играта очекува да ги исплати со текот на времето.

Не, не можете да играте Sweet Bonanza Candyland во бесплатен демо режим. Ова правило е воведено затоа што Sweet Bonanza CandylandДејството на се одвива во казино студио во живо во реално време.
Но, можете да влезете Sweet Bonanza Candyland игра и да биде во режим на набљудување. Овој режим на набљудување ќе ви помогне визуелно да ги научите правилата и стратегијата на Sweet Bonanza Candyland.
Можете исто така да ги видите извлекувањата на бонусните кругови: Candy Drops, шеќерни бомби и Sweet Spins.

Исто така, можете да изберете казино во Sweetbonanzalive.net што нуди слотови без депозит, вртења за пријавување, победи таму и потоа играјте Sweet Bonanza Candyland.

Многу казина нудат бесплатни верзии на нивните слот игри, овозможувајќи ви да ја испробате играта без да ризикувате вистински пари.

 • 1xSlots Казиното нуди 100 бесплатни вртења во Book of SUN: Multichance слот со бонус код 100SUN без депозит за пријавување.

Добијте 100 бесплатни вртења во 1xSLOTS

 • VAVADA Казиното нуди 100 слободни врти во новите слотови THE GREAT PIGSBY MEGAWAYS, од RELAX Gaming давател без депозит за регистрација. Бр VAVADA Потребен е бонус код за казино!

Добијте 100 бесплатни вртења во VAVADA

 • SPINBETTER Казино понуди 150 бесплатни вртења на новото The DOG HOUSE слот од давателот Pragmatic Play без депозит за регистрација. Бонус код FREESPINWIN!

Добијте 150 бесплатни вртења во SPINBETTER